Recenzja filmu Jak zostałem samurajem CDA

Jak zostałem samurajem faktycznie ma fascynującą historię, która obejmuje ponad dekadę rozwoju i wiele, wiele różnych firm produkcyjnych. Pierwotnie zatytułowany Blazing Samurai, film vider został pomyślany jako animowana historia czarnego samuraja chroniącego azjatycką wioskę. To ostatecznie przekształciło się w opowieść o psim samuraju w świecie pełnym kotów, z historią luźno opartą na klasycznej parodii Mela Brooksa Blazing Saddles. To wszystko wskazuje na to, że czytanie o dzikiej produkcji Jak zostałem samurajem jest o wiele ciekawsze niż gotowy produkt, pozbawione humoru, wyczerpujące 85 minut nieustannych kalamburów, stereotypów, dowcipów i starożytnej popkultury Bibliografia.

Jak zostałem samurajem Dubbing PL

Położony w feudalnej ziemi inspirowanej Japonią, zamieszkanej wyłącznie przez koty, Ika Chu (głos Ricky Gervais) postanawia rozbudować swój ogromny pałac. W tym celu musi pozbyć się pobliskiej wioski Kakamucho. Ika Chu próbuje skłonić mieszkańców wioski do opuszczenia wioski, wysyłając bandytów do Kakamucho, ale kiedy wieśniacy żądają przydzielenia nowego samuraja do miasta, aby ich chronić, Ika Chu wysyła im psa więźnia, Hanka ( Michael Cera ). Aby przygotować się na atak zbirów Ika Chu, Hank trenuje z pijanym kocimiętką samurajem Jimbo ( Samuel L. Jackson ), aby stać się samurajem, którego potrzebuje miasto.


Idźmy dalej i usuńmy pozytywy z drogi, ponieważ jest ich tak mało. Jak zostałem samurajem CDA przynajmniej od czasu do czasu dotyka pomysłu osądzania kogoś tylko ze względu na to, jak wygląda. Tu i ówdzie pojawiają się przejmujące kwestie, na przykład gdy jeden kot wspomina, że ​​nie wie, dlaczego nienawidzi psów, tylko że wie, że jego ojciec tak, i po prostu czuje się nienawidzić psów. Oczywiście scenariusz Eda Stone'a i Nate'a Hoppera nie może zagłębić się w ten pomysł w taki sam sposób, jak zrobiło to Płonące siodła, ale fakt, że przynajmniej stara się trochę, jest godny podziwu.

Jak zostałem Samurajem CDA

Ale poza tą próbą przekazania wiadomości o nieocenianiu książki po okładce, którą widzieliśmy w niezliczonych filmach animowanych, Jak zostałem samurajem zalukaj to absolutny bałagan. Próby poczucia humoru są straszliwe, ponieważ główną próbą żartów w filmie są przerażające kalambury o kotach i psach. Wśród tych kalamburów od ściany do ściany są wyczerpane odniesienia do rozrywki (jedna postać próbuje odwrócić uwagę innej, mówiąc „Jestem twoim ojcem”), oczekiwane dowcipy o kupach i pierdnięciach oraz zmęczone i obraźliwe azjatyckie frazesy. Czy istnieje gigantyczny kot o imieniu Sumo? Oczywiście, że jest. I tak, oczywiście złoczyńca Ika Chu brzmi jak popularna postać Pokémon.

 

Nawet obsada głosowa obejmująca Cerę, Jacksona, Michelle Yeoh, Djimona Hounsou, z Melem Brooksem, który również w zasadzie odtwarza swoją rolę w Płonących Siodłach, nie może uratować tej animowanej potworności. Wszyscy brzmią, co zrozumiałe, znudzonymi przez cały czas, a te występy głosowe nie są w stanie ożywić tak pustego scenariusza. Prawie można usłyszeć podtekst pod dostawą każdej linii.


Jeszcze bardziej szokujący jest imponujący zespół reżyserski stojący za tą obrzydliwością. Paws of Fury: The Legend of Hank jest współreżyserowany przez Roba Minkoffa (współreżysera The Lion King ), Chrisa Baileya (reżysera Kim Kolwiek i niedocenianego Clerks: The Animated Series) oraz Marka Koetsiera (artystę fabularnego dla Big Hero 6, Kung Fu Panda i Jak wytresować smoka). Z całym tym talentem do animacji stojącym za Paws of Fury, szokujące jest to, jak brzydka Jak zostałem samurajem wygląda prawie jak przerywnik z gry na PlayStation 3. Mimo, że są próby poprzez retrospekcje, aby spróbować dodać trochę wizualnego polotu do tej historii, wrodzona nijakość animacji wciąż przebija.

 

Kto wie, czym mogła być recenzja filmu Jak zostałem samurajem, gdy została pierwotnie wymyślona ponad dekadę temu, ale ostatecznie stała się męczącą, nudną i pozbawioną inspiracji animowaną adaptacją klasycznej parodii, która nie ma żadnej komediowego dowcipu lub ugryzienia oryginału. Ujmując to w sposób zrozumiały dla Jak zostałem samurajem to kryza, która jest absolutnie łapska.

 

Źródła: 

https://collider.com/paws-of-fury-the-legend-of-hank-review-samuel-l-jackson-michael-cera/

https://nowefilmy.online/jak-zostalem-samurajem-2022/

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ant-Man i Osa: Recenzja Kwantomanii

Czarna Pantera 2 Wakanda w moim sercu: Ryan Coogler buduje wściekłą, powolną kontynuację wokół straty Chadwicka Bosemana

Co każdy musi wiedzieć o filmach Marvela